דילוג לתוכן
13 במאי 2011 / kirschilan

על חשמל, קמטים, והמגדל הגבוה ביותר בארץ


גילוי נאות: הוזמנתי לאירוע השקה של מוצר חדש וחדשני של חברת ROC מבית ג'ונסון אנד ג'ונסון. ROC?! בבלוג הזה?! תמשיכו לקרוא ותבינו…

מקור: ויקיפדיה

על חשמל

חשמל הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. אי אפשר לדמיין את החיים בלי מכונת כביסה, נורות חשמל, ומחשב. את הפוסט הזה לא הייתי לכתוב ולפרסם בלי חשמל, כמובן. גם המכונית שלי לא תיסע ללא חשמל במצבר. אבל חשמל הוא גם חלק בלתי נפרד מחייו של כל יצור חי, ובכלל זה האדם. את הפוסט הזה לא היית לכתוב גם ללא פעילות חשמלית שגורמת לגירוי עצבי שגורם לתנועה בשרירים שלי, שבעזרתם המוח שלי מנחה את הגוף לכתוב שורות אלו. אבל לא בכך תם הסיפור עם החשמל. כל תא-חי בגוף הוא מעין סוללה זעירה שיש לה פוטנציאל חשמלי. בדרך כלל פוטנציאל שלילי (המממ…. מעניין אם היה לטבע מסר סמוי בהקשר זה) אשר יכול להפוך לפוטנציאל חיובי. כך מתחוללת ההולכה העצבית – על-ידי שינוי הפוטנציאל של התא, אותה סוללה זעירה, אשר מאותתת לתא הבא וכן הלאה.

מקור: ויקיפדיה

אבל עוד לא דיברנו על קמטים.

מסתבר שלהולכה החשמלית ולפעילות החשמלית יש משמעות רחבה יותר מאשר הולכה עצבית. הגוף הביולוגי משתמש בחשמל כדי לעודד ולעכב תהליכים שונים בגוף. מחקרים מראים שהיכן שהגוף דורש פעילות מוגברת כלשהיא, יש גם פעילות חשמלית מוגברת. כך, למשל, כשהגוף מתמודד עם פציעה או שבר, במקום הפצע או השבר יש פעילות חשמלית מוגברת. יש לכך סיבה טובה. התאים מעבירים חלקיקים (יונים, בסיסים, מולקולות) אל תוך ומחוץ לתא. הממברנה, מעטפת התא הינה חדירה-למחצה, כלומר יש חומרים שיכולים לעבור, ויש כאלו שלא. ליונים, סוכרים, חומצות אמיניות, למשל, מותר לעבור, ולחומרים אחרים אסור. כיצד "מחליט" התא למי לאפשר לצאת או להכנס? ניחשתם נכון, על-ידי שינוי הפוטנציאל החזמלי של התא. אולי יותר מדויק לומר יהיה שחומרים אשר נכנסים או יוצאים מהתא גורמים לשונוי הפוטנציאל החשמלי שלו, ובכך מאפשרים לחומרים אחרים להכנס או לצאת.

מקור: ויקיפדיה

ועדיין לא דיברנו על קמטים.

בדרך כלל אנחנו משתמשים בחומרים (כימיקלים וכדומה) כדי לשנות את הפעילות החשמלית של התאים בגוף. קחו למשל את הפרצטמול (או "אקמול" בשמו המסחרי הידוע). הפרטצמול מפריע לפעילות המערכת האנדוקנבינואידית (ואם שמתם לב שהשם המוזר הזה קצת מזכיר קאנאביס אז צדקתם) ובכך מפריע למערכת וויסות החום של הגוף.

הפרצטמול מפריע גם לערוצי הסודיום של התא, ובכך מסייע להפחתת תחושת כאב. לידוקאין, חומר הרדמה מקומי המשמש רופאי שיניים, משתמש במנגנון דומה.

תרופות רבות פועלות על ידי שימוש במנגנונים שמשבשים או מגבירים את הפעילות החשמלית של התא.

מקור: ויקיפדיה

עכשיו בואו נדבר על קמטים

לתהליך התחדשות העור דרושים החלבונים אלסטין וקולגן. חלבונים אלו העסיקו את החוקרים במשך מספר עשורים. קולגן במיוחד היה מקור למחקר לגבי המבנה המולקולרי המיוחד שלו. ייצור החלבונים הללו על-ידי הגוף נעשה, איך לא, בעזרת הפעילות החשמלית של התאים, אבל עם השנים הפעילות החשמלית פוחתת, ייצור הקולגן והאלסטין פוחת בהתאמה, העור מתחדש פחות, והעור, מה לעשות, מתקמט.

תוכלו לעשות ניסוי פשוט: לצבוט את העור על גב כף היד. אם אתם עד גיל עשרים, תשימו לב שהעור חוזר כמעט מיד למצבו המקורי. אצל ילדים העור כל כך גמיש שהוא מיד חוזר לעצמו. אבל ככל שמתבגרים, לוקח לעור יותר זמן. מבאס, אבל ככה זה 🙂

מקור: ויקיפדיה

במחקרים בעשר השנים האחרונות מעודדים פעילות של התאים בדרך הפוכה למניפולציה המתוארת מעלה – במקום להגביר או לשבש פעילות התאים בעזרת כימיקלים, מפעילים זרם חשמלי מבוקר. החשמל מפעיל את המנגנונים בתא שגורמים לו להפריש או לקלוט חומר, וכך מעודדים התחדשות. כך בעזרת חשמל מעודדים ייצור של קולגן ואלסטין. והתוצאה – פחות קמטים, ועור צעיר וגמיש יותר.

מוצר חדש וחדשני של ROC, מבית ג'ונסון אנד ג'ונסון, מפעיל בצורה גאונית מנגנון כזה בתכשיר קוסמטי. הרעיון פשוט להפליא: לתכשיר שני שלבים. שלב ראשון הוא מבוסס סיליקון, ומכיל חלקיקי אבץ ונחושת. אם זה מזכיר לכם סוללה חשמלית – אז זה בדיוק זה! בין האבץ לנחושת נוצר פוטנציאל חשמלי, שגורם לזרמים ברמה של 40MV. שלב שני הוא קרם לחות, שגורם להפעלת ה"סוללה" – המים שבתכשיר גורמים לתכשיר לפעול, ולגרות את פעילות התאים של העור כדי לעודד ייצור של קולגן ואלסטין.

צילום: אפרת אשל

מתוך החומר השווקי של ROC:

"בכנס הדרמטולוגי האירופאי  הבינלאומי ,שנערך במונקו בחודש מרץ, הוצגה  לראשונה, תגלית פורצת דרך, בתחום רפואת העור האסתטיתטכנולוגיית

ה- E PULSE  המעוגנת ב-10 פטנטים רשומים בארה"ב שגרפה את פרס המארי קלייר על חדשנות בקוסמטיקה לשנת 2011."

"טכנולוגיית ה-  E-PULSE   החדשנית של  ROC   מופעלת ב- 2 שלבים: שלב ראשון – מוליך : מיקרו חלקיקים מתכתיים, של  אבץ ונחושת בתוך בסיס סיליקון,  הידועים במוליכות חשמלית גבוהה, על מנת להגביר את הזרמים החשמליים הנמוכים בעור,   שלב שני – קרם לחות מפעיל ,  המאפשר  זרימה רצופה של חשמל ביולוגי ושחרור יונים ION , לחידוש העור, עליה בייצור הקולגן והאלסטין, דה – פיגמנטציה,  הרמת העפעפיים  ושיפור בעומק הקמטים ובמוצקות העור.

 האיתות החשמלי בגוף האדם, מסייע בביצוע תהליכי ריפוי ושיקום לתפקוד עור תקין.  התהליך נקרא "ביו אלקטריסיטי" , שהנו תהליך טבעי של שליחת אותות חשמליים בגוף, המסייעים בניהול פעילות פיזיולוגיות בין התאים.  כאשר נשלחו זרמי חשמל במתח נמוך לרקמות הצליחו המדענים להאיץ ריפוי פצעים ושברים בעצמות ולשפר את חידוש הרקמות בתנאי מעבדה"

ועוד:

"לאחר 10 שנות מחקר ומבדקים קליניים של חברת "רוק" , שנערכו בקרב 1,000 נשים במהלך השנתיים וחצי האחרונות, עולה כי: הזרמים החשמליים הטבעיים בגוף האדם, מרפאים ומשקמים ומשפרים את  מראה ותפקוד העור. 100% מהנבדקות  הצהירו על שיפור מקסימלי במיצוק, הרמת העור והפחתת מראה קמטים וקמטוטים, לאחר 4 שבועות. אצל 85% מהנשים נראו תוצאות מיידיות, שבאו לידי ביטוי  בשיפור בהרמת עפעפיים והפחתת נפיחות בשקיות מתחת לעיניים. 100% מהנשים לא פיתחו רגישות לחומר הפעיל. "

סדרת המוצרים החדשה מגיעה בעיצוב משגע, קצת הייטקי…

ד"ר אכי פרידמן, המלווה את השקת הטכנולוגיה בישראל מציין: " הגדולה של הטכנולוגיה החדשנית, טמונה בהגברת הפולסים החשמליים, המהווים חלק מהתפקוד הטבעי של העור, כך מושגות תוצאות מרשימות שאין דומה להם בתחום הקוסמטיקה הביתית , בנתאימה גם לאנשים בעלי עור רגיש, כמעט ללא תופעות לוואי"

המגדל הגבוה ביותר בארץ

לא, זה לא ממטוס. צילום מקומה 61 במגדל משה אביב ברמת גן

אירוע ההשקה המדובר התקיים בשבוע שעבר במגדל משה אביב ברמת גן, במרומי הקומה ה-61. לאחר מתאבנים משובחים וקפה מצוין התיישבנו לקבל הסברים על המוצרים החדשים. המוצר נראה מבטיח מבחינת הרעיון. אבל האם הוא מקיים את ההבטחה?

"גלעד תקשורת", מארגני האירוע, הזמינו בלוגרים בנושאים שונים. מתחום האופנה, האוכל, והכל מיני, ודבר אחד היה ברור – ה"וואו" שעבר בקהל, בעיקר הנשים, לאחר שטפחו בעדינות את החומר של השלב השני על העור. לא היה ספק שגם יודעות הדבר ומבינות העניין התפעלו מהמוצר החדש.

גם בדרך הביתה רינה הסתכלה, מיששה, והתפעלה מהאפקט של SUBLIME ENERGY.

הדוגמנית רינה קירשנבאום מדגימה את אפקט SUBLIME ENERGY. צילום: סתיו אדם

סיכום האירוע

כך כתב סתיו, ידידי ומורי לענייני הבלוגספירה:

ההרצאות ששמענו היו מקיפות ממצות ולא מעיקות ואני אכן מתפעל מהרעיון, כמי שעסק בעברו בניהול השיווק של מוצר העושה שימוש בטכנולוגית היוניזציה באמצעות נחושת ואבץ הרעיון לרתום את החשמל לטובת הטיפול בגוף האדם הצליח לגעת ב ואני מתכוון לעקוב אחרי הנושא עוד , …אם אני צריך לקחת משפט אחד איתי לאחר ההרצאה הזו אני חושב שאסכים עם ד"ר אכי פרידמן ….ואומר …..ויהי עור …

אם אתה מחפש מתנה יוצאת דופן לעזר שכנגד, או אם אתן מחפשות להפתיע חברה במתנה שהיא לא תרוץ לקנות לעצמה, או אם בא לך לפנק את עצמך – SUBLIME ENERGY היא אופציה מומלצת ביותר.

סדרת הטיפוח sublime energy כוללת 3 ערכות:

 • ערכה לטיפול באזור העיניים – 600 ₪.  תכולה 10 מ"ל X 2
 • ערכה לטיפול יום –  (הכוללת מסנני קרינה SPF 20 )  650 ₪. תכולה 30 מ"ל X2
 • ערכה לטיפול לילה – 650 ₪. תכולה 30 מ"ל X2

המחיר לא זול לערכת טיפוח, אבל הוא הרבה פחות יקר ממתיחת פנים או כל טיפול פולשני אחר. והרעיון, כמו שציין ד"ר אכי פרידמן – איך לא חשבו על זה קודם?

מעניין לצבוט את העור אחרי שבועיים טיפול, ולראות כיצד הוא מגיב. אשמח לשמוע תגובות

היה אירוע מאורגן למופת, מפתיע ומהנה. תודה לכנרת מגלעד תקשורת על ההזמנה, ולחברת ROC על ההזדמנות להכיר את המוצרים החדשים

7 תגובות

להגיב
 1. יוסי / מאי 13 2011 11:36 pm

  אחלה בלוג!

 2. andrea / מאי 14 2011 2:26 am

  but why does it cost twice as much as in the UK? (40£)

  • kirschilan / מאי 14 2011 10:12 am

   שאלה טובה…
   טוב לדעת, שווה לבקש מחבר להביא… או חברה 😉

 3. סתיו אדם / מאי 28 2011 9:16 am

  שמע ….הסמקתי ….וזה קשה לפולני שכמותי כידוע לך …..
  הפוסט מעולה ..כרגיל אצלך

 4. אמא / אוג 27 2012 11:43 am

  אהבתי את צורת ההצגה של הנושא, כרגיל אצלך יסודית , ברורה.
  צבטתי את עורי חזק (אאוץ'!)במקומות שונים בידיים ולמרות שעברתי את גיל נכדי בכמה שנים, העור חזר מייד למצבו ההתחלתי.
  נתת לעצמך רעיון למתנה ליומולדת העגול הבא שלי?
  המחיר נראה לי קצת גבוה כדי לנסות שיטות של אוקוס-פוקוס. הטיפול הוא חד-פעמי והתוצאה נשארת לנצח, או כשמפסיקים את הטיפול – הקמטים חוזרים?
  מה עם גורמים גנטיים-אינדיבידואליים?
  אני מתנצלת על הספקות וההסתייגויות אבל…אין חכם כבעל נסיון.
  אמא

  • kirschilan / אוג 28 2012 12:16 am

   הטיפול הוא לא חד פעמי. בסופו של דבר, מדובר במוצר מסחרי…
   לגבי גורמים גנטיים – כמו כל תכשיר, כדאי לנסות פעם אחת על איזור מוגבל, ורק אחר כך להמשיך טיפול אם אין בעיות
   מכיוון שהרעיון הטכנולוגי מאוד מצא חן בעיני, אני נותם חוות דעת מאוד חיובית על המוצר הזה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: